• ساعت : ۱۱:۴۳:۴۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ 
  • تعداد بازدید : 80
  • کد خبر : ۷۷۵۰۴
عملكرد طرح بسیج ملی كنترل فشار خون در اندیمشك
دکتر روحانی مدیر شبکه بهداشت ودرمان اندیمشک : در طرح بسیج ملی کنترل فشارخون ، فشار خون بیش از 81 هزار نفر در شهرستان اندیمشک اندازه گیری شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اندیمشک ، دکتر عبد الرحمن روحانی مدیر شبکه بهداشت و درمان اندیمشک با بیان اینکه این آمار تا پایان روز بسیج ملی کنترل فشار خون بود اعلام شده است افزود: برآورد اولیه ما از این طرح، سنجش فشار خون بیش از 90هزار نفر از افراد بالای ۳۰ سال شهرستان بود که عدد نهایی نشان می‌دهد 80 درصد افراد بالای سی سال شهرستان در این بسیج شرکت کرده اند.

با بیان اینکه این آمار تا پایان روز بسیج ملی کنترل فشار خون بود اعلام شده است افزود: برآورد اولیه ما از این طرح، سنجش فشار خون بیش از 90هزار نفر از افراد بالای ۳۰ سال شهرستان بود که عدد نهایی نشان می‌دهد 80 درصد افراد بالای سی سال شهرستان در این بسیج شرکت کرده اند
.
وی با بیان جزییات شهرستان و عدد نهایی مبتلایان به فشار خون بالا را که اعلام کردند گفت: براورد کلی نشان می‌دهد تقریبا نیمی از افرادی که فشار خون بالا داشتند و یا کسانی که در آستانه پرفشاری خون بودند، نیز شناسایی شدند.

دکتر روحانی در پاسخ به اینکه گام بعدی برای افراد مبتلا به پرفشاری خون چیست، گفت: این افراد و کسانی که در آستانه این بیماری هستند به مراکز جامع خدمات سلامت و یا خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشت معرفی می‌شوند و تحت نظر قرار می‌گیرند و کسانی که نیاز به پزشک دارند به پزشک مربوط معرفی می‌شوند و افرادی که در آستانه پرفشاری خون هستند با آموزش و تغییر سبک زندگی تلاش می‌شود، خطر ابتلا در آن‌ها کاهش یابد تا از عوارض پرفشاری خون در امان باشند.
از آنجا که بیش از ۸۰ درصد مرگ و میر‌ها در کشور به علت بیماری‌های غیرواگیر است و فشار خون بالا یکی از مهمترین دلایل ابتلا به این بیماری هاست، بسیج ملی کنترل فشار خون نخستین بار در کشور با هدف شناسایی افرادی که در معرض فشار خون بالا هستند و یا کسانی که فشار خون بالا دارند و از آن بی خبرند از ۱۷ خرداد در سراسر کشور و شهرستان اندیمشک اجرایی شد.
فشار خون بالا علت اصلی سکته‌های مغزی و قلبی عروقی است و اصلی‌ترین علت فشار خون بالا، مصرف بالای نمک در خانواده‌های ایرانی است که بیش از دو برابر استاندارد جهانی است
.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.5.2.0