• ساعت : ۱۲:۳۳:۳۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ 
  • تعداد بازدید : 119
  • کد خبر : ۷۷۰۴۱
فرماندار اندیمشك :
بیش از 300 نفر در اجرای طرح ملی فشارخون در اندیمشك مشاركت دارند
فرماندار اندیمشک گفت: بیش از 300 نفر از پرسنل بهداشت و درمان اندیمشک و بخش خصوصی با نظارت مرکز بهداشت، طرح بسیج ملی کنترل فشارخون را در این شهرستان اجرا می کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اندیمشک به نقل از خبرنگار ایرنا پیمان جهانگیری روز شنبه در دیدار با جمعی از مسئولان اجرایی این طرح بیان کرد: تامین سلامت مردم از اهمیت زیادی برخوردار است و آگاهی بخشی برای مشارکت عمومی در طرح های مرتبط با سلامت ضرورت دارد.
وی بیان کرد: با توجه به تبعات فشارخون، اجرای دقیق این طرح از بروز حوادث احتمالی جلوگیری می کند.
جهانگیری گفت: بسیج ملی کنترل فشار خون برای افراد بالای ۳۰ سال در کل کشور برنامه ریزی شده و این طرح در مناطق روستایی و شهری اندیمشک اجرا می شود.

وی افزود: در این طرح به حدود ۹۰ هزار نفر جمعیت هدف شهرستان اندیمشک، همه ی زنان باردار و بیماران کلیوی از تاریخ ۱۸ خرداد تا ۱۵ تیر خدمات دهی خواهد شد.
وی گفت: کلیه واحدهای بهداشتی شماره یک دکتر خیراللهی، شماره ۲ کوی شهدا، شماره سه کوی رسالت.شماره چهار خ اسحاق روشنی شماره پنج کوی لور و۱۱ پایگاه های سلامت وابسته به این پنج مرکز و با مشارکت فعال درمانگاه های بخش خصوصی و مطب ها در سطح شهر و هفت مرکز دیگر (شهر آزادی، شهر چمگلک، دوکوهه، شهر حسینیه، شهر بیدروبه، جااردو و مازو) در این طرح مشارکت می کنند.
وی بیان کرد: همچنین ۳۲ خانه بهداشت در مناطق روستایی بخش مرکزی و بخش الوار سنجش سلامت فشارخون را به صورت رایگان برای شهروندان برعهده دارند.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.5.2.0