• ساعت : ۱۲:۳۶:۳۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ 
  • تعداد بازدید : 93
  • کد خبر : ۷۷۰۰۶
    /  2
سومین جلسه ستاد اجرایی بسیج ملی كنترل فشار خون بالا در شهرستان اندیمشك برگزار شد+ عكس
مدیر شبکه بهداشت ودرمان اندیمشک از برگزاری سومین جلسه ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا با حضور ریاست مرکز بهداشت ،ریاست بیمارستان امام علی (ع) ،ناظرین و کارشناسان مسئول شبکه بهداشت و درمان اندیمشک خبر داد.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان اندیمشک از برگزاری سومین جلسه ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا با حضور ریاست مرکز بهداشت ،ریاست بیمارستان امام علی (ع)  ،ناظرین و کارشناسان مسئول شبکه بهداشت و درمان اندیمشک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان اندیمشک ؛ دکتر دکتر روحانی مدیر شبکه بهداشت و درمان ، اظهار داشت:  اهمیت اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بالا به دلیل پیشگیری از بیماری ها از طریق آموزش به افرادی که فشار خون نرمالی دارند(پیشگیری از ابتلا به بیماری) و کاهش هزینه ها در افراد مبتلا به فشارخون (قاتل خاموش) در بسیاری از موارد  اهمیتی همچون طرح واکسیناسون  و PHC  دارد.

وی افزود: به لحاظ گستردگی شهرستان و دارا بودن 50 درصد جمعیت شهرستان از سایر دستگاه ها مانند بسیج جامعه پزشکی، هلال احمر، تامین اجتماعی و .. انتظار می رود همکاری لازم در زمینه آموزش و اطلاع رسانی و تامین نیروی انسانی مورد نیاز را با شبکه بهداشت و درمان اندیمشک داشته باشند.

وی ادامه داد: طی چند روز آینده و قبل از مرحله اجرایی با دهیار و شورا روستاهای شهرستان کلاس های آموزشی در خصوص اطلاع رسانی به مردم و نحوه ثبت اطلاعات در سامانه خود اظهاری SALAMAT.GOV.IR  برگزار می شود.

ایشان در ادامه عنوان کرد: با توجه به زمان اندک و گستردگی بسیج ملی کنترل فشار خون بالا نیرو، تجهیزات، چادر های سلامت، جمعیت بالای 30 سال پایگاه های بهداشتی شهرستان و امکانات در محل های مورد نظر مشخص و مستقر می گردند.

دکتر روحانی در پایان خاطرنشان کرد: در اجرای کمپین به منظور دستیابی به اهداف برنامه علاوه بر نهاد های دولتی از بخش خصوصی جهت همکاری دعوت بعمل می آید.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.5.2.0